“Dragi učenici, kolege, uvaženi roditelji, saradnici i prijatelji naše škole,

Danas JU OŠ “Višća” puni 75 godina postojanja i nažalost nismo u mogućnosti obilježiti ovaj poseban dan na način kako bismo željeli i kako ova prilika zaslužuje.

Naša škola je iznjedrila mnogo talentovanih, uspješnih a prije svega dobrih, poštenih i plemenitih ljudi. Na dan kada se obično rezimiraju rezultati rada želim istaći da mi možemo biti i više nego zadovoljni i ponosni. Postigli smo napredak u svakom segmentu rada i to zahvaljujući timskom radu i predanosti svih nas. Često kažem i ponoviti ću da ono na što smo mi najviše ponosni su naši učenici i njihovi uspjesi u učenju, vladanju, na takmičenjima a posebno smo ponosni na njihovo izrastanje u čestite, uspješne i humane ljude.

Na ovaj dan posebnog značaja za našu ustanovu želim izraziti zahvalnost svima koji su doprinijeli da budemo tu gdje jesmo, da idemo uzlaznom putanjom i da radimo na poboljšanju uslova rada i pružanja kvalitetnijeg obrazovanja našim učenicima.

Odlukom Nastavničkog vijeća pohvaljene su učenice:  Adina Ibrahimović, Amina Svrakić, Amila Pepić Dženita Taletović zbog ostvarenih rezultata na takmičenjima i vannastavnim aktivnostima te su proglašeni učenici razreda za školsku 2021/22. godinu:

 1. ŠABANOVIĆ MALIK, učenik prvog razreda
 2. RAHIMIĆ DŽENAN, učenik drugog razreda
 3. ALIMANOVIĆ SELMA, učenik trećeg razreda
 4. TUHOLJAKOVIĆ SUHEJLA, učenik četvrtog razreda
 5. SULJIĆ MEJREM, učenik petog razreda
 6. IBRAHIMOVIĆ FADIL, učenik šestog razreda
 7. BRČANINOVIĆ NEJRA, učenik sedmog razreda
 8. MEŠIĆ (ASMIR) ADIN, učenik osmog razreda
 9. IBRAHIMOVIĆ ADINA, učenik devetog razreda
 10. RIZVIĆ DALILA, učenica područne škole “Višća Gornja”
 11. HABIBOVIĆ LARISA učenica područne škole “ Šahići”

Učenica: Amina Hodžić 9b razreda je proglašena za učenicu generacije šk. 2021/22.godine

Ovim putem svim našim učenicima i svojim kolegama zaposlenicima čestitam

25.maj – Dan škole

Categories: Vijesti