Svim pripadnicima islamske vjeroispovijesti upućujemo iskrene čestitke u povodu nastupajućeg Ramazanskog bajrama.

Ramazanski bajram je za islamske vjernike vrijeme i prilika za oživljavanje svojih kvaliteta, topline, ljubavi i mira… Bajram je veliki dan za svakog muslimana i muslimanku. Bajram je radost u vjeri, radost u dušama ljudi koji su postom čistili svoje srce od mržnje, svoj jezik od ružnih riječi i govora, svoje ruke od ružnoga posla. Za istinsku bajramsku radost i doživljaj najvažniji elementi su radost u srcu koje odašilja osmijeh na licu prilikom srdačnog zagrljaja i rukovanja, pomirenje, oprost, porodica na okupu, trenuci sreće i radosti sa najmilijima, posjeta rodbine, prijatelja i komšija.

Učenici i nastavnici naše škole, prigodnim programom obilježili nastupajući Ramazanski bajram.

Naši učenici ponovo su nas oduševili svojim talentom i predanošću onom u čemu učestvuju.

Categories: Vijesti